آیا اپل واچ سری 3 جدید اپل قابلیت پشتیبانی سیم کارت دارد؟ ۱۳۹۶/۷/۱

سیمکارت خور یا Cellular بودن اپل واچ های سری 3 به چه معناست؟

همانطور که می دانید در مشخصات اپل واچ های سری 3 سیمکارت خور بودن یا GPS+Cellular به وضوح قابل مشاهده است .

شرکت اپل ساعت های هوشمند سری 3 را با تحولات بسیاری طراحی ، تولید ، معرفی و به بازار عرضه کرده است .

اپل واچ های سری 3 دارای دو مشخصه خیلی مهم هستند و آن هم GPS و Cellular می باشد که در زیر نام واچ های سری 3 به چشم می خورند .

در ابتدا باید گفت تمام واچ های نسل 3 اپل به جز گروه آلومینیوم کیس دارای بند اسپورت این دو مشخصه را در کنار هم دارند و با نام  GPS+Cellular قابل تشخیص و مشاهده می باشند . و فقط این گروه یعنی Aluminum Case with Sport Band است که مدل های مختلف آن به دو دسته GPS و GPS+Cellular تقسیم می شوند .

نشانه خیلی ساده GPS+Cellular  یا همان قابلیت پشتیبانی سیمکارت اپل واچ های نسل 3 که در ظاهر آن ها نمایان است رنگ قرمزی است که روی پیچ کناری تنظیم ساعت به وضوح دیده می شود .

قضیه قابلیت پشتیبانی سیمکارت ساعت های هوشمند اپل نسل 3 چیست ؟

وقتی نام سلولار (Cellular) زیر اسم محصولات اپل می آید ناخودآگاه ذهن انسان به سمت سیمکارت خور بودن می رود درست مانند آیپد های اپل ، ولی باید به خدمتتان عرض کنیم که سلولار بودن اپل واچ های سری 3 به این معنا نیست که شما می توانید سیمکارتی را خریده و پانچ کرده و داخل اپل واچتان بگذارید .

در ابتدا باید گفت که اصلا این قابلیت وجود ندارد که بتوانید سیمکارتی را وارد واچتان کنید ، حقیقت این است که یک چیپ سلولار یا Cellular Chip  در ساعت های هوشمند نسل 3 اپل قرار داده شده که با بعضی از شرکتهای خارجی که سیمکارت تولید می کنند هماهنگی دارد و پشتیبانی می شود .

در واقع باید گفت که شرکت اپل با همکاری چند شرکت اپراتور تلفن همراه به نام های AT&T , Verizon , Sprint , T mobile , Bell و Telas این قابلیت را در ساعت های هوشمند سری 3 به وجود آورده است . این چیپ از تمام سیمکارت های شرکت های نامبرده پشتیبانی می کند و باید گفت فقط این شرکت ها و شرکت های پشتیبانی کننده از آن ها می توانند از این قابلیت استفاده کنند و اگر شخصی از کشور دیگری بخواهد از این قابلیت استفاده کند باید به یکی از شرکت های پشتیبانی کننده از این سیمکارت ها برود و آن جا سیمکارت را فعال نماید و با چیپ داخل اپل واچ هماهنگ کند و بعد به هر کشوری که خواست سفر کند ، البته کشورهایی که سیمکارت این شرکتها را پشتیبانی کند در اینصورت باز هم باید گفت که هزینه رومینگ بین الملل (Romaing) به خط شما تعلق میگیرد و هزینه تمام مکالمات و تماس های شما با توجه به هزینه ای که در آن کشور تثبیت شده محاسبه می شود .