روش ساخت اپل آیدی و شارژ گیفت کارت ۱۳۹۶/۸/۷

برای داشتن اپل آیدی به دو روش می توانید اقدام کنید:

  • 1-خرید اپل آیدی از فروشگاه
  • 2- ساخت اپل آیدی

برای ساخت اپل آیدی ابتدا از شما ایمیلی خواسته می شود، حتماً ایمیلی را که همیشه از آن استفاده می کنید عنوان کنید زیرا در صورتی که رمز اپل آیدی خود را فراموش کنید، رمزتان را به ایمیلتان ارسال میکنند و این ایمیل در حقیقت اکانت اپل آیدی شما می شود. رمز شماباید حداقل 8 کاراکتر و ترکیبی از حروف کوچک ، حروف بزرگ ، عدد و سمبل باشد همانند: Rez@1234  در ادامه جنسیت، نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و همچنین 3 سوال امنیتی از شما پرسیده می شود ، دو مورد ذکر شده بسیار مهم میباشد در صورتی که هر کدام را اشتباه جواب دهید یا فراموش کنید درصورت بروز مشکل برای اپل آیدی قادر به دستیابی به آن نخواهید بود پس  تاریخ تولد خود را کاملاً دقیق براساس سال میلادی ثبت کرده و 3 سوال امنیتی خود را در جایی یادداشت نمایید . بعد از این مرحله اپل از شما آدرس ، تلفن همراه، کد پستی و ایالتی را می خواهد، شما باید در نظر داشته باشید که آدرس هر کشوری را انتخاب نمایید براساس پول رایج آن  کشور موظف به شارژ گیفت کارت خود خواهید بود برای مثال اگر آدرسی در انگلیس دهید براساس پول رایج آنجا که پوند میباشد میتوانید گیفت کارت خود را شارژ نمایید وکلیه خدمات مالی به پوند محاسبه می شود و با توجه به اینکه در بازار ایران گیفت کارت های دلاری موجود میباشد به مشکل برخواهید خورد، پس بهتر است آدرس اعلام شده در آمریکا باشد چون اگر آدرس ایران اعلام شود کلاً اپل آیدی ساخته نمی شود لازم به ذکر است آدرس مطرح شده حتماً  باید دقیق باشد چون از طریق اپل  چک میشود و در صورت عدم هم خوانی تلفن و کد و آدرس اپل کد تایید را برای شما ارسال نمی کند .

 برای روش پرداخت حتماً گزینه none  را انتخاب  نمایید و در صورتی که این کلمه  را مشاهده ننمودید  یعنی شما در ساخت اپل آیدی خود دچار اشکال شده اید و مجددا تلاش نموده و اشکال خود را با توجه به مراحل بالا برطرف نمایید.

 البته لازم به ذکر است که بهترین و راحت ترین روش تهیه ی اپل آیدی تهیه آن از طریقفروشگاه  معتبر می باشد.

بعد از ساخته شدن اپل آیدی به هر کدام از دو روش بالا می توانید از گیفت کارت خود استفاده کرده یا آن را در هر زمان که می خواهید شارژ نمایید، گیفت کارت برای خرید بازی ها و برنامه های پولی از اپل استور استفاده می شود.

مبالغ رایج موجود : 5 ، 10 ، 15 ، 20 ، 25 ، 50 و 100 دلاری

این گیفت کارت ها هم به صورت فیزیکی هم به صورت کد در بازار به فروش می رسد و به شما امکان دست یابی به بهترین نرم افزارهای موجود در اپل استور را میدهد که قابل استفاده روی دستگاههای اپل نظیر آیفون، آیپد آیپاد تاچ و مک است.

برای دانلود برنامه از اپ استور در سیستم عامل مک باید برنامه آیتیونز را داشته باشید که در مورد نصب این برنامه به طور مفصل در این لینک صحبت شده است با کلیک برروی لینک می توانید مراحل نصب آیتیونز را مطالعه کنید.