تاچ بار چیست؟ ۱۳۹۵/۱۰/۱۲

 

اپل سعی کرده تا امکانات مخصوصی را برای برخی از اپلیکیشن های اختصاصی خود در نظر بگیرد. به همین منظور زمانی که وارد اپلیکیشن Photos می‌شوید، کلیدهایی با دستورات مختلف بر روی تاچ بار ظاهر می‌شوند که می‌توانند سرعت شما در ویرایش عکس را به شکل قابل توجهی افزایش دهند. حتی کاربران به سادگی می‌توانند با کمک تاچ بار، تغییرات مورد نظر خود را در ویدیوها اعمال کرده یا در مرورگر سافاری، در سریع‌ترین زمان ممکن تب‌های (زبانه‌ها) مرورگر را تغییر دهند.

علاوه بر این، نوار لمسی تاچ بار می‌تواند به کاربران در استفاده از نرم افزارهایی که نیاز به دقت بالایی دارند هم کمک کند. به عنوان مثال در نرم افزار Final Cut Pro اپل، یک تایم لاین از وضعیت ویدیو که در بخش پایینی این نرم افزار وجود دارد، بر روی تاچ بار هم ظاهر می‌شود تا کاربران بتوانند از دقت انگشتان خود برای انجام کارها استفاده کنند. همچنین با یک ضربه به این نوار، ابزارهای ویرایش ویدیو نیز در اختیارتان قرار می‌گیرد.

مهندسان اپل حتی دست کاربران در استفاده از تاچ بار و شخصی سازی آن را نیز باز گذاشته‌اند و کاربران می‌توانند با قرار دادن دکمه ها و کلیدهای میان‌بر به وسیله تاچ پد، نوار لمسی تاچ بار را حتی کاربردی‌تر از قبل کنند.

شاید بتوانیم یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تاچ بار را استفاده از کلیدهای کنترلی میانبر در نرم افزارهای در حال اجرا در نظر بگیریم. تصور کنید همزمان با ویرایش عکسی در فوتوشاپ و مشاهده آن در نمایشگر لپتاپ، بتوانید تغییرات کوچک و مهمتر را به کمک کلیدهای کنترلی این نوار انجام دهید.

احتمالا وجود نوار لمسی تاچ بار در مک بوک پرو جدید اپل، یادآور ابزار جدید مایکروسافت برای سرفیس استدیو یعنی Surface Dial باشد. در واقع هر دو آنها، تکنولوژی‌ هایی برای کمک کردن به دستگاه های اصلی هستند که مایکروسافت، این تکنولوژی را در قالب وسیله‌ای جداگانه عرضه کرده اما اپل از آن در لپتاپ جدیدش استفاده نموده است. فیل شیلر در خلال رونمایی از مک بوک پرو جدید اپل، با لحنی طنز از مخاطبین خواست تا گرامیداشتی برای کلیدهای تابعی (Function Keys) که برای اولین بار در سال 1980 و توسط IBM به کار گرفته شد، برگزار کنند. این موضوع می‌تواند نشان‌ دهنده آینده طراحی کیبورد لپتاپ ها حتی توسط دیگر سازندگان باشد.

شایعات در مورد مک بوک پرو جدید اپل و وجود نواری لمسی در آن از بهار امسال در حال انتشار بود، اما حالا مدیران اپل با معرفی نوار لمسی تاچ بار، این شایعات را به حقیقت تبدیل کرده‌اند. 

 

تاچ بار,مفهوم تاچ بار,توضیحات تاچ بار,معنی تاچ بار,Touch Bar,مک بوک پرو تاچ بار,MacBook Pro TouchBar,مک بوک پرو جدید,مک بوک,قیمت مک بوک پرو تاچ بار,Apple,