٧ نکته ی ساده جهت بالا بردن امنیت آیفون ۱۳۹۷/۱۰/۹

٧ نکته ی ساده جهت بالا بردن امنیت آیفون

1-استفاده از رمز عبور طولانی تر
تقریبا همه ی کاربران طریقه ی فعال کردن رمز عبور آیفون یا آیپد را میدانند، اما استفاده از یک رمز عبور طولانی ممکنه کمتر توسط کاربران شناخته شده است، در نسخه های جدید iOS بطور پیشفرض کاربران مایل به استفاده از رمز عبور تا شش رقم هستند، بهتره رمز عبور طولانی تری را معرفی کنید تا امنیت دیوایس تان حفظ شود. جهت فعالسازی مراحل زیر را انجام دهید 
⭕️ابتدا به مسیر Settings > Touch ID and Passcode بروید.
⭕️سپس دکمه ی Change Passcode را انتخاب کنید و پسورد قبلی را وارد نمایید.
⭕️در مرحله ی بعد شما با انتخاب دکمه ی Passcode Option میتوانید نوع پسوردی که میخواهید بذارید را انتخاب کنید.
⭕️برای شش رقمی پس از وارد شدن به بخش تغییر رمز بطور پیش فرض این گزینه انتخاب شده و از شما میخواد رمز عبور شش رقمی خود را وارد نمایید.
⭕️و آپشن های دیگه ای نیز وجود دارد که میتوانید از رمز عبور بیش از ٦ رقم یا رمز عبور حروفی برای آنلاک کردن دیوایس خود استفاده کنید.
2-غیرفعال کردن برخی از گزینه ها در بخش لاک اسکرین
برخی از قابلیت ها در بخش لاک اسکرین بسیار مفید است، و میتوان به اطلاعیه ها، دستیار صوتی سیری، Today و... دسترسی سریع داشته باشید، با غیرفعال کردن این گزینه ها امنیت دیوایس شما بیشتر خواهد شد، چراکه هیچ کس از اطرافیان شما به اطلاعاتتون دست پیدا نخواهد کرد، شما میتوانید این گزینه هارو از مسیر زیر غیرفعال کنید
️⭕️ابتدا به مسیر Settings > Touch ID and Passcode بروید.
⭕️سپس به پایین رفته و از بخش Allow Access When Locked میتوانید گزینه های Today ، Notification View ، Siri و... را غیرفعال کنید تا کسی به این اطلاعات دسترسی نداشته باشد.
3-فعالسازی آیکلاود و قابلیت Find My iPhone
پیدا کردن آیفون گمشده یکی از مفیدترین خدمات ارائه شده توسط اپل از طریق iCloud میباشد. با این سرویس شما میتوانید آیفون خودتون رو که از دست دادید از راه دور قفلش کنید یا اطلاعات خود را بطور کامل حذف کنید. برای فعالسازی این سرویس مراحل زیر را انجام دهید
⭕️ابتدا به مسیر Settings > iCloud بروید ، سپس با اپل آیدی خود Sign in کنید.
⭕️به بخش Find My iPhone بروید، و دکمه ی Find My iPhone را روشن کنید.
⭕️اگر دیوایس شما گم شد یا توسط کسی دزدیده شد شما با یک دیوایس دیگه ای میتوانید اپلیکیشن Find My iPhone را نصب کنید، و با اپل آیدی که در بخش آیکلاود وارد شدید Sign in شوید و سریعا میتوانید موقعیت آیفون خود را پیدا کرده و همچنین اطلاعات خود را از بین ببرید یا به شخص مورد نظر هشدار دهید.
⭕️لازم به ذکر است که باید دیوایس گمشده ی شما به اینترنت متصل باشد، در غیر اینصورت شما نمیتوانید آنرا پیدا کنید یا اطلاعات خود را از بین ببرید.
4-استفاده از پشتیبان گیری iCloud
پشتیبان گیری از اطلاعات دستگاه خود بسیار ضروری است، و سرویس آیکلاود اینکار را خیلی آسان کرده است، شما میتوانید از مسیر Settings > Icloud > Backup این قابلیت رو فعال کنید ، و هر شب میتوانید یه وای فای متصل شده تا سرویس آیکلاود سریعا از اطلاعات دیوایس شما نسخه ی پشتیبان تهیه کند ، دیگر نگران اطلاعات خود نباشید ، آیکلاود رمزگذاری شده و امن هست ، به این فکر کنید که اطلاعات شما در جایی امن ذخیره شده است.
5-فعالسازی اعتبار سنجی دو مرحله ای برای آیکلاود و اپل آیدی
یکی دیگر از مزایای اپل آیدی این است که شما میتوانید با فعالسازی اعتبار سنجی دو مرحله ای امنیت اپل آیدی را بالا ببرید، طوریکه اگر یکی از دوستان شما رمز ورد اپل آیدی یا آیکلاود شما را دارد و پس از ورود به اپل آیدی در مرحله ی دوم اپل یک کد برای شما ارسال خواهد کرد و با وارد کردن کد دوست شما میتواند وارد اپل آیدی و تنظیمات آن شود.
6-جلوگیری از جیلبریک
بسیاری از کاربران آیفون به دلایل مختلف دستگاه خود را جیلبریک میکنند ، اما اگر نگران حریم خصوصی یا امنیت دیوایس خود هستید بهتره دیوایس خود را جیلبریک نکنید، دلایل زیادی هست که کاربران آیفون نباید دستگاه خود را جیلبریک کنند. دوستان این نکته خیلی مهم هست، و اگر از کاربران جدید اپل هستید به هیچ وجه دستگاه خود را جیلبریک نکنید.