جانبی مک

مک پرو

جدید

مک مینی

آیمک

مک بوک

مک بوک ایر

جدید

مک بوک پرو

جدید

جانبی آیفون

سایر آیفون ها

آیفون SE

جدید

X آیفون

XR آیفون

XS آیفون

آیفون 11

جدید

آیفون 11 پرو

جدید

جانبی اپل واچ

Edition اپل واچ

جدید

اپل واچ هرمس

جدید

اپل واچ استیل

جدید

اپل واچ نایک

جدید

سایر اپل واچ ها

اپل واچ 3

اپل واچ 4

اپل واچ 5

جدید

جانبی آیپد

آیپد مینی

آیپد

آیپد ایر

آیپد پرو

جدید

جانبی تی وی و آیپاد

آیپاد تاچ

جدید

آیپاد نانو

آیپاد شافل

Pro Display XDR

جدید

اپل تی وی

تجهیزات رباتیک وخاص

کابل، آداپتور، پاوربانک

کاور، محافظ ،کیف، قاب

کیبورد، موس، تجهیزات جانبی

هارد و فلش مموری

هدفون و اسپیکر

قطعات یدکی ایرپاد

قطعات یدکی آیپد

قطعات یدکی اپل واچ

قطعات یدکی آیپاد

قطعات یدکی مک

قطعات یدکی آیفون

بدون نام
پیگیری آخرین سفارش شما


00

00

:

00

:

00

آیکلود چیست؟

به طور ساده iCloud یا iCloud Backup سرویس ذخیره آنلاین اپل است که هدف این سرویس گرفتن  پشتیبان یا بک آپ از بخشی از اطلاعات و تنظیماتی است که روی دستگاه‌هایی مثل آیفون، آی‌پد یا آی‌پاد  قرار گرفته است. سرویس iCloud اپل سال هاست که مورد استفاده قرار می گیرد ولی خیلی از کاربران آیفون و آیپد اطلاع دقیقی از آن ندارند، این فضای اینترنتی امن بوده و مختص دارندگان دستگاه های اپل است و تنها دارنده اپل ایدی با رمز عبور آن، می تواند به آن دسترسی پیدا کند و همچنین iCloud این امکان را به شما می دهد تا شما بتوانید اطلاعات خود از جمله عکس و شماره تماس ها و .. را بین دستگاه های اپل خود به اشتراک بگذارید.سرویس بسیار قدرتمند iCloud امکانات فوق العاده دارد که متاسفانه درایران به علت عدم آشنایی کاربران با این سرویس مورد استفاده ی زیادی قرار نمی گیرد. که ما در این مطب نحوه ی راه اندازی و تنظیمات آیکلود را به شما توضیح میدهیم .

 

امکانات سرویس iCloud

امکان ردیابی گوشی سرقت شده یا گم شده از طریق اپل آیدی روی نقشه و نمایش آخرین محل استفاده گوشی  البته دسترسی به این سرویس در صورتی که تلفن همراه به اینترنت وصل باشد  امکان پذیر میباشد.

امکان ذخیره یک نسخه از لیست مخاطبین (Contacts) ، نوشته های روی گوشی (Notes)،یادآوری ها (Reminder) ،عکس ها و غیره و دسترسی آسان به آنها از طریق وب  درصورتی که گوشی شما به سرقت برود یا گم شود ،اطلاعات شما از بین نمیرود .گرفتن بک آپ کامل (نسخه پشتیبان) از کلیه اطلاعات گوشی روی اپل آیدی . البته آیکلود داری امکانات دیگری نیز می باشد که در ایران قابلیت استفاده ندارد، برای فعالسازی iCloud ، Settings رو لمس کنید ، گزینه  (iCloud) رو لمس کنید و در قسمت  اپل آیدی و در قسمت  پسورد اپل آیدی و گزینه  (Sign In) رو لمس کنید .

 

اگر در روند کار دریافتید که شما مخاطبین خود را (Contacts) روی آیکلود خود دارید  و تمایل دارید که ایم مخاطبین را به گوشی فعلی خود اضافه کنید می توانید گزینه  (Merge) ، و اگر تمایل به این کار نداشتید می توانید گزینه   (Don’t Merge) رو لمس کنید .

  شما در آیکلود می توانید اطلاعات کاربری خود را مشاهده و یا تغییر بدهید، مثل اضافه کردن عکس یا تغییر نام لازم به ذکر است که آیکلود 5GB فضای رایگان را برای ذخیره سازی اطلاعات در اختیار شما قرار میدهد و شما درصورت نیاز به فضای بیشتر می توانید به وسیله گیفت که نحوه خرید و فعال سازی آن به صورت مفصل در  این لینک عنوان شده است  فضای بیشتری را برای خود خریداری نمایید.

در قسمت photos پس از ورود به منو با فعال کردن گزینه ( iCloude Photo Library ) ، تمامی عکس ها و ویدیوهای شما در iCloud ذخیره میشود. با فعال کردن گزینه ( My Photo Stream ) ، تمامی عکس ها و ویدیوهای شما در iCloud ذخیره شده و به دیگر دستگاه های اپل شما که از همین اپل آیدی استفاده میکنند فرستاده میشود .  توجه داشته باشید که با فعال کردن این گزینه  ها ،حجم زیادی  از اینترنت خود را مصرف می نمایید.

گزینه ( iCloud Photo Sharing ) به  شما  کمک می کنه تا بتونیدآلبومی بسازید و با دوستان یا خانوادتون به اشتراک بذارید .

 با استفاده از گزینه  ( Mail ) ، اطلاعات ایمیل هایی که روی گوشی شما در قسمت Mail قرار دارد  را در آیکلود ذخیره نمایید.

با فعال کردن گزینه ( Contacts ) ، اطلاعات مخاطبینی که روی گوشی شما هست  در آیکلود ذخیره میشود.

در گزینه ( Calendar ) ، می توانید تمام قرارها و تاریخ های تولد افراد مهم را در آیکلود ذخیره نمایید.

با فعال کردن گزینه ( Reminders ) ، اطلاعات برنامه Reminders در گوشی ، در آیکلود ذخیره میشه

گزینه ( Safari ) ، اطلاعات برنامه Safari در گوشی را برای شما در آیکلود ذخیره می نماید.

با ورود به قسمت Find My iPhone و روشن کردن آن ، میتوانید موقعیت گوشی خود را در روی نقشه پیدا کنید .البته لازمه تا آیفون شما به اینترنت وصل باشه . در صورت فعال بودن گزینه Send Last Location ، هنگامی که باتری گوشی شما در حال اتمام است ،به صورت اتوماتیک آخرین مکان برای آیکلود ارسال میشود .

با لمس گزینه Sign Out شما خارج میشوید و کلا این سرویس غیر فعال میشود ، زمانی که خواستین گوشیتون رو بفروشین یا عوض کنید ،حتما از این گزینه استفاده کنید

پس از فعال شدن سرویس آیکلود ، و انتخاب گزینه های دلخواه ، اطلاعات شما به اپل آیدی شما منتقل میشود اگر اطلاعات شما به هر دلیل پاک شود و یا گوشی شما سرقت شود ، کلیه اطلاعات شما ( بخصوص کانتکتها )  در اپل آیدی شما محفوظ و قابل دسترس میباشد .

همچنین در صورتی که یک گوشی اپل قدیمی تر داشتید و میخواهید اطلاعات آنرا به گوشی آیفون جدیدتان منتقل کنید ، به راحتی میتوانید از این روش استفاده کنید . کافیست در گوشی جدیدتان به  iCloud بروید و اپل آیدی و رمز خود را وارد کنید تا کلیه اطلاعاتی که روی گوشی قدیمی فعال کرده اید ، بازیابی و به گوشی جدیدتان منتقل شود .

 

 

 

 

اخبار مرتبط ویدئوهای مرتبط