00

00

:

00

:

00

رونمایی از عینک واقعیت افزوده سامسونگ

شرکت سامسونگ از طرح خود برای ساخت یک هدست واقعیت افزوده رونمایی کرد که این بار برخلاف همیشه این خبری از طرح "دیاگرامی" نیست و برای اولین بار یک تصویر گرافیکی منتشر کرده است.

عینک واقعیت مجازی سامسونگ مدل AR

این بار شرکت سامسونگ متفاوت از تمامی کسانی که به ثبت اختراعات خود می پردازند و فقط تصویری نقاشی شده از اختراع خود را به نمایش می گذارند عمل کرده و یک تصویر گرافیکی سه بعدی از طرح هدست واقعیت افزوده خود (AR) منتشر کرده است . طبق گفته ی پایگاه "Galaxy Club" که اولین پایگاهی بود که این ثبت اختراع سامسونگ را فاش کرد، این هدست دارای صفحه نمایش های پرو جکشن در هر لنز است . البته یک طرح دیاگرامی هم در کنار این تصویر منتشر شده است که سمت راست آن یک کابل نمایان است که هدف آن مشخص  نیست.

اگرچه انتشار این تصویر سه بعدی از جانب سامسونگ غیر معمول است، اما به این معنی نیست که این شرکت حتما چنین دستگاهی را با همین مشخصات روانه ی بازار  می کند . اکثر شرکت های تولید گوشی های هوشمند از جمله سامسونگ و گوگل بعد از سال ها تلاش برای پیش بردن فناوری واقعیت مجازی به عنوان فناوری سرگرمی بزرگ بعدی از این کار دست کشیده اند. قابل ذکر است که  گوشی نوت 10 سامسونگ از هدست Gear VR این شرکت پشتیبانی نمی کند و این که سامسونگ  نسخه ی جدیدی از این هدست را از سال 2017 تاکنون عرضه نکرده است.

نکته ی قابل توجه این است که سامسونگ تنها شرکتی نیست که به نظر می رسد در حال کار روی هدست AR است. گفته می شود شرکت اپل نیز قصد دارد یک دستگاه واقعیت افزوده را در سه ماهه دوم سال 2020 راهی بازار کند. با این حال باید صبر کنیم و ببینیم که آیا دستگاه های AR از دستگاه های VR موفق تر ظاهر می شوند یا خیر.


  اپل سنتر امپراطور

همراه همیشگی، تعهد ایرانی

applecenter


اخبار مرتبط ویدئوهای مرتبط

محصولی در فروش ویژه وجود ندارد.